Jak probíhají testy DNA?

V tomto článku vám chceme přiblížit celý průběh odběru testu. Tušili jste, že si odběr můžete provést sami u sebe doma? Jdeme na to. 

Odběr pro DNA test je opravdu jednoduchý a zabere minimum vašeho času. Máte dvě možnosti, jak odběr provést.

Samoodběr nebo raději u nás nás na klinice? Výběr je jen na vás.

První možností, jak odběr provést, je stavit se za námi na klinice. Nemusíte se ničeho bát. Jedná se o malý vpich do vašeho prstu. To je vše. Opravdu nám stačí jen kapka krve. Také pokud si nejste jistí, který z nabízených testů zvolit, určitě doporučujeme objednat se na krátkou bezplatnou konzultaci přímo k našemu doktorovi funkční medicíny. Společně vyberete pro vás ten nejvhodnější test a rovnou odeberete vzorek, který my následně odešleme do laboratoře k analýze. 

Pokud víte přesně, o jaký test máte zájem, a nikam se vám nechce chodit, máme pro vás možnost číslo dvě. Odběrovou sadu vám necháme zaslat přímo na vámi určenou adresu, ať už domů nebo třeba do kanceláře. V odběrové sadě najdete přesný návod v češtině, který vás krok po kroku provede celým procesem. Jakmile si odeberete vzorek, dáte nám vědět, a my necháme kurýrem odběrovou sadu opět vyzvednout a zaslat přímo do laboratoře k analýze. 

Co dalšího potřebujete vědět?

Testovací vzorek se odebírá z kapky krve z prstu a na výsledky čekáte obvykle 3-4 týdny. Vzorek se odesílá do laboratoře Nordic Laboratories v Dánsku, která se na analýzy DNA testů specializuje. O tom, jak vypadají výsledky testů, jsme napsali další článek, který si můžete přečíst zde: Jak vypadají výsledky testů? 

Test si můžete zakoupit samostatně, kdy vám výsledky zašleme e-mailem, nebo se můžete rozhodnout pro test spolu s konzultací výsledků s našim odborníkem. Konzultace probíhá osobně na klinice Vo2max (případně po domluvě online). Během konzultace proberete výsledky krok po kroku a dozvíte se, jak se získanými informacemi pracovat, a jak je zakomponovat do vašeho denního režimu.

Nejste si čímkoliv jistí? Máte další otázky? Jsme tady pro vás. Zavolejte nám, napište nebo si rovnou domluvte krátkou on-line konzultaci zdarma přímo s doktorem funkční medicíny. Rádi vám se vším poradíme. Vaše zdraví je pro nás prioritou.

Více z magazínu

Akutní případy

+420 777 007 444

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 20:00,
PÁ 7:00 - 16:30

Domluvte si vstupní
vyšetření na klinice.

Nabízíme vám možnost 15 minutové konzultace po telefonu zdarma, kde vám poradíme, jak a s kým řešit váš aktuální zdravotní stav. Následně vás moc rádi uvidíme u nás na klinice na vstupním vyšetření.

Objednat se můžete přes telefon nebo vyplněním formuláře níže a my se vám ozveme zpět.