VIDEO: Jak správně na handling?

Milé maminky a tatínci,

připravili jsme si pro vás video lekci, ve které se dozvíte, jak manipulovat správně s vaším miminkem tak, aby to pro něj bylo přirozené a zároveň jste ho podporovaly v jeho správném psychomotorickém vývoji.

Ve videu se dozvíte:

 • Jak miminko správně přetáčet ze zad na bříško a zpět
 • Jak na otáčení přes krátkou páku
 • Jak na otáčení přes dlouhou páku
 • Jak miminko zvedat

Pokud se chcete na naši video lekci o handlingu podívat, nechte nám na sebe e-mail a my vám pošleme odkaz.

Správný psychomotorický vývoj vašeho miminka je v prvních týdnech a měsících velmi důležitý a správným handlingem jej můžete krásně a přirozeně podpořit. Proto vám ve videu naše fyzioterapeutka Lucie ukáže jak miminko pokládat, jak jej přetáčet a jak jej držet. To vše uvidíte přímo v akci na naší zkušební panence – Františkovi. Víme, kolik otázek vás napadá u vašeho prvního miminka, a tak vám cestu chceme co nejvíce zpříjemnit a ulehčit.

Pokud se na video od našich odborníků chcete podívat, nechte nám na sebe e-mail a my vám pošleme odkaz.

  Proč je důležité znát principy handlingu?

  Hlavně u prvního miminka si rodiče často nejsou jistí, jestli s miminkem zacházejí správně. Handling je soubor technik, díky kterým mohou rodiče s miminkem manipulovat během každodenních činností, jako například kojení, nošení, umývání, přebalování, oblékaní …,  bezpečně, komfortně a s respektem k jeho psychomotorickému vývoji. Znalost správného zacházení s miminkem nám umožňuje lépe porozumět jeho potřebám a reagovat na ně. Tím minimalizuje riziko zranění a vytváří miminku podporu pro jeho správný vývoj.

  Pokud se chcete o handlingu dozvědět více nebo máte konkrétní dotazy, neváhejte se zeptat našich fyzioterapeutů. Moc rádi vám s krátkými dotazy poradíme přes telefon nebo vás objednáme na prohlídku k nám na kliniku.

  Věříme, že vám video přinese lepší obrázek o tom, jak s miminkem zacházet, a že i vy se budete cítit při manipulaci komfortněji.

  Více z magazínu

  Akutní případy

  +420 777 007 444

  Otevírací doba

  PO - ČT 7:00 - 20:00,
  PÁ 7:00 - 16:30

  Domluvte si vstupní
  vyšetření na klinice.

  Nabízíme vám možnost 15 minutové konzultace po telefonu zdarma, kde vám poradíme, jak a s kým řešit váš aktuální zdravotní stav. Následně vás moc rádi uvidíme u nás na klinice na vstupním vyšetření.

  Objednat se můžete přes telefon nebo vyplněním formuláře níže a my se vám ozveme zpět.