Trápí vaše miminko ekzém nebo bolení bříška?

Máme pro vás řešení.

Málokdo ví, že prvních tisíc dnů života dítěte, tedy již od početí! až do druhých narozenin, hrají nenahraditelnou roli v jeho budoucím zdraví a zásadně ovlivňují odolnost imunitního systému našich dětí.

Může za všechno mikrobiom?

Bolení bříška v prvních týdnech a měsících miminka zažil určitě každý rodič. U některých miminek se ale setkáváme s častějšími a silnějšími bolesti než je obvyklé. Vývoj mikrobiomu, nejen ve střevě, novorozence je zahájen okamžikem porodu a následně se rozvíjí a vytváří nejlepší základ pro zdravé střevo a celkové zdraví na dlouhé roky dopředu. Je ovlivňován již v těhotenství věkem a stavem maminky, pak samotným porodem a jeho průběhem i následnou výživou, kojením či umělým mlékem nebo užíváním antibiotik.

Studie například dokazují, že děti narozené císařským řezem, které nebyly vystaveny přirozeně pestrým vaginálním kmenům během porodu, mají vyšší riziko vzniku potravinových alergií nebo astmatu či obezity. V těchto případech může být řešením speciální kmen probiotik na úpravu mikrobiomu a redukci negativních kmenů ve střevě, který se podává dětem kolem třetího roku věku.

Jak pracujeme s našimi nejmenšími klienty u nás?

Maminka se objedná k terapeutovi funkční medicíny a klinické naturopatie, který si od ní nejdříve nabere informace, jako například: jak probíhal porod, kdy se objevily první symptomy, zda miminko již bralo antibiotika apod. 

Na základě získaných informací a jejich vyhodnocení je pak řada možností. Je možné upravit nerovnováhu způsobenou zvýšeným počtem T-pomocných lymfocytů, které jsou typicky spojované právě s atopicou dermatitidou – ekzémem, pomocí vybraných probiotik. Maminku můžeme otestovat na potravinové intolerance, které skrze mléko, pokud maminka kojí, nemusí dělat miminku dobře. Dále maminka může dostat individuálně namíchanou bylinnou tinkturu, homeopatika nebo jí jsou doporučeny vhodné doplňky stravy. Velmi často využívaná a efektivní metoda pro harmonizaci organismu je biorezonance na přístroji Bicom Optima.

Jak postupovat?

Pokud řešíte s vaším miminkem obtíže, jako právě zmíněné často bolavé bříško, bříšní koliku, astma, alergické reakce, ekzémy a jiné vyrážky nebo časté teploty a medikaci, právě funkční medicína má řadu nástrojů jak pomoci. Pokud si nejste jistá, zda právě pro vaše miminko je funkční medicína vhodná, využijte možnosti krátké on-line konzultace zdarma přímo s terapeutem funkční medicíny, při které se můžete o všem poradit. Společně zjistíte, zda právě pro vaši situaci můžeme nabídnout řešení. Pokud ano, rádi vás objednáme a budeme se těšit na osobní návštěvu. 

Více z magazínu

Akutní případy

+420 777 007 444

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 20:00,
PÁ 7:00 - 16:30

Domluvte si vstupní
vyšetření na klinice.

Nabízíme vám možnost 15 minutové konzultace po telefonu zdarma, kde vám poradíme, jak a s kým řešit váš aktuální zdravotní stav. Následně vás moc rádi uvidíme u nás na klinice na vstupním vyšetření.

Objednat se můžete přes telefon nebo vyplněním formuláře níže a my se vám ozveme zpět.