Na lyžích se stala mistryní světa, pak vybudovala kliniku.

Po sportovní kariéře se česká slalomářka vrhla do byznysu. V Praze vybudovala kliniku VO2max, která má pořád plno a teď i nového majitele.

Ve švédských horách v roce 2007 vybojovala pro Česko vůbec první zlatou medaili v alpském lyžování. Když o deset let později oznamovala konec své bohaté lyžařské kariéry, už měla Šárka Strachová jasno, co bude dělat. Dobře si totiž uvědomovala, že sportovní život nebude věčný. Na lyžích si navíc nevyjezdíte tak pohádkové prémie, že byste se zabezpečili až do smrti, a tak se rodačka z Benecka vydala do světa byznysu. V Praze začala budovat kliniku celostní terapie a sportu VO2max, kde se zabývají komplexním přístupem k našemu zdraví, a dnes je v ní každý den plno a dál roste. A aby v tom mohla pokračovat, rozhodla se ji Strachová letos prodat. Z kliniky jako takové ale rozhodně neodchází.

Vstoupit správnou nohou do života po životě sportovce není vždy úplně snadné. Šárka Strachová to ale měla nalajnované jasně. „Některým sportovcům se po ukončení aktivní kariéry otevře ohromné prázdno, které není čím zaplnit. Já to měla opačně, nevěděla jsem, co dělat dřív. Jeden den jsem pověsila lyže na hřebík a druhý den jsem si sedla do kanceláře,“ usmívá se při vzpomínce na rozjíždění kliniky VO2max dnes osmatřicetiletá Strachová, která její základy začala pokládat už pár let předtím, než se závoděním definitivně skončila.

Důležitým rádcem pro ni byl Antonín Strach, který Šárku nejprve poznal jako trenér a později se stal jejím životním i byznysovým partnerem. Vedle slavného triumfu na šampionátu v Åre 2007 získala Strachová na mistrovství světa v alpském lyžování celkem čtyři medaile. Na zimní olympiádě ve Vancouveru dojela ve slalomu třetí a zajistila tím pro Česko olympijskou medaili ze sjezdového lyžování po šestadvaceti letech. Jedna z nejúspěšnějších českých lyžařek ale věděla, že u lyžování po konci kariéry zůstat nechce.

„Zároveň jsem cítila velkou touhu sdílet zkušenosti, které jsem během lyžování získala. Ani ne tak to, jak se tvoří slalomový oblouk, ale hlavně zkušenosti o tom, jak správně pečovat o své zdraví, žít život v rovnováze a ve svém plném potenciálu,“ popisuje Strachová. Myšlenka založit specializovanou kliniku byla na světě. Reálné obrysy začala značka VO2max nabírat už v roce 2015. Tehdy se Strachová také nastěhovala do malého prostoru v budově Futurama Business Park v pražském Karlíně, kde její projekt najdete dodnes.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách magazínu Czechcrunch: https://cc.cz/na-lyzich-se-stala-mistryni-sveta-pak-vybudovala-kliniku-ted-ji-sarka-strachova-uspesne-prodala/

Pokud byste nás rádi navštívili, jednoduše se můžete objednat na vstupní konzultaci. Zabýváme se jak fyzioterapií, diagnostikou běhu, podologií, naturopatií tak třeba i gynekologickou fyzioterapií nebo manuální lymfodrenáží. Moc rádi o vás budeme pečovat.

Těšíme se na vás,

Šárka Strachová,

Zakladatelka a manažerka kliniky

Více z magazínu

Akutní případy

+420 777 007 444

Otevírací doba

PO - ČT 7:00 - 20:00,
PÁ 7:00 - 16:30

Domluvte si vstupní
vyšetření na klinice.

Nabízíme vám možnost 15 minutové konzultace po telefonu zdarma, kde vám poradíme, jak a s kým řešit váš aktuální zdravotní stav. Následně vás moc rádi uvidíme u nás na klinice na vstupním vyšetření.

Objednat se můžete přes telefon nebo vyplněním formuláře níže a my se vám ozveme zpět.